Wielofunkcyjny Przycisk Dotykowy TUKAN

Wielofunkcyjny przełącznik dotykowy TUKAN [WPD] to obok panelu dotykowego LCD jeden z najbardziej zaawansowanych manipulatorów systemu inteligentnego domu Nexo. Umożliwia on pełne zarządzanie systemem z poziomu 3.5” ekranu dotykowego oraz multifunkcyjnej gałki.

ZAPROJEKTUJ SWOJE MENU PO SWOJEMU

Cały dom zamknięty w dotykowym wyświetlaczu dopasowanym do Ciebie.

Ponieważ każdy dom jest inny, każdy odzwierciedla inne potrzeby i oczekiwania. Każdy dom to indywidualny projekt do którego system automatyki musi się dopasować. Wybierz styl, kolor a nawet ułożenie ikon w folderach zakładkach lub pomieszczeniach. Zorganizuj ekran w sposób według Ciebie najbardziej ergonomiczny.

  • Oswietlenie
  • Rolety
  • Automatyka
  • Bramy
  • Alarm
  • Ogrzewanie
  • Podlewanie
  • Klimatyzacja
  • RGBW
  • Powiadamianie dźwiękowe
  • Sceny
  • Multiroom

Urządzenie przeznaczone do montażu podtynkowego. Całkowita grubość na
ścianie – 6mm.

Wysokiej klasy wykończenie

Tafla szkła jest wykonana ze szkła typu optiwhite lakierowanego w kolorze białym lub czarnym (opcjonalnie inne kolory).
W celu uzyskania „złotych proporcji” na przełącznik naniesiono fazowanie boczne oraz 18 dodatkowych szlifów zabezpieczających powierzchnie jak również nadających produktowi odpowiednią wartość estetyczną.

Prostota, Funkcjonalność, Ergonomiczność – po prostu Komfort.

Multifunkcyjna gałka

Przełącznik WPD wyposażony został w multifunkcyjną gałkę. W normalnym trybie pracy gałka umożliwia sprawne poruszanie się po menu użytkownika i aktywację wybranych funkcji. W chwili przejścia urządzenia w tryb wygaszacza ekranu, jej dłuższe przytrzymanie powoduje wybudzenie przycisku i powrót do menu głównego. Ponadto w trybie wygaszacza istnieje możliwość przypisania jej zupełnie nowych funkcji determinowanych wyobraźnią Użytkownika, a ograniczonymi jedynie urządzeniami będącymi w polu operacyjnym systemu inteligentnego domu Nexo. Wspomniana funkcjonalność dość często znajduje zastosowanie w pomieszczeniach takich jak salon czy sypialnia. Po wejściu do pomieszczenia pierwszą czynnością jaką wykonuje Użytkownik jest włączenie oświetlenia. Wystarczy w tym celu przycisnąć gałkę, której domyślnym zasobem będzie właśnie owa funkcja. Podobnie można postąpić z obsługą rolet. Obrót w prawo spowoduje podniesienie rolet w pomieszczeniu a obrót w lewo ich opuszczenie. Pojedyncze (ząbkowe) przekręcanie gałką w lewo lub w prawo może powodować zmianę kąta nachylanie lamelki żaluzji odpowiednio do kierunku obrotu.

Integracja czujnika temperatury

Optymalne dokonywanie pomiaru temperatury.

Aby ograniczyć ilość urządzeń w pomieszczeniu, termostat, którego zadaniem jest kontrola zarówno ogrzewania jak i klimatyzacji, został zintegrowany z szybą przełącznika.

MENU

Ekran dotykowy przełącznika podzielony jest na sześć sekcji umożliwiających optymalne wykorzystanie powierzchni wyświetlacza.
Ponieważ użytkownik nie ma ograniczenia w ilości ikon, oraz zagłębień możliwe jest zbudowanie bardzo obfitego w funkcję menu.

PRZYKŁADOWE FUNKCJE MENU

Pokój dzienny – Otwarty salon – Jadalnia – Kuchnia

  • Ekran startowy – separacja pomieszczeń – Trzy foldery symbolizujące przestrzeń jadalni, kuchni, salonu oraz elementy dla nich wspólne jak ogrzewanie, wentylacja lub rolety.
  • Kuchnia – Na ekranie sterownie oświetleniem sufitowym, szafek kuchennych oraz kinkietów. Wbudowany kontroler audio umożliwiający nastawienie radia, CD lub Mp3 podczas przygotowania codziennych posiłków. Przycisk deaktywacji automatyki oświetlenia (na czujnik ruchu) w czasie przygotowań do rodzinnej kolacji.
  • Jadalnia – Sterowanie oświetleniem stołu, kinkietów, podświetleniem obrazów lub szafek. Ikony scen świetlnych dla rodzinnej kolacji jak również miłego niedzielnego śniadania w pochmurny poranek. Wraz ze sceną uruchamiana zostaje odpowiednia stacja radiowa aby umilać wspólne rodzinne chwile. Scena „goście” to również ważny element o którym nie należy zapominać projektując menu.
  • Salon – sterowanie każdym z punktów świetlnych z osobna jak również harmonia scen świetlnych połączonych z kinem domowym, radiem, telewizorem, rzutnikiem a nawet roletami.

ZRÓB TO SAM

Zobacz jak prosto zbudujesz samodzielnie menu. Pobierz prosty program do konfiguracji przycisku, zbuduj menu a następnie zapisz je na karcie SD… I już gotowe.

WPD Editor

Aplikacja do tworzenia projektu na Wielofunkcyjny Przycisk Dotykowy.


Tworzenie kontrolek do sterowania poszczególnymi zasobami systemu oraz rozmieszczenie ich w drzewie katalogów.

Konfiguracja wygaszacza ekranu. Aktualizacja oprogramowania WPD.

DOKUMENTACJA


NXW2973 ‒ Wielofunkcyjny Przycisk Dotykowy (WPD) TUKAN